Trudny temat - o ostatniej drodze zycia

całe mnóstwo, a każda z nich może pomóc nam wszystko sprawnie zaplanować oraz dopełnić koniecznych formalności. Zajmowanie się wszystkim w pojedynkę może być bardzo trudne, a jeśli oddamy to w ręce doświadczonych osób, będziemy mi

Trudny temat - o ostatniej drodze zycia pogrzeby sopot

Najlepszy sposób, by odpowiednio przygotować pogrzeb

Chcąc zorganizować pogrzeb tak, jak należy, warto zatrudnić do tego odpowiednią firmę. W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo, a każda z nich może pomóc nam wszystko sprawnie zaplanować oraz dopełnić koniecznych formalności. Zajmowanie się wszystkim w pojedynkę może być bardzo trudne, a jeśli oddamy to w ręce doświadczonych osób, będziemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń. Skąd jednak wiadomo, którą firmę warto wybrać? W stresie nikt z nas nie jest w stanie podjąć dobrej decyzji, dlatego znacznie lepiej będzie podczas poszukiwań skorzystać z porady znajomych i przyjaciół lub po prostu zajrzeć do Internet i poszukać na te temat dodatkowych informacji.


Dlaczego warto zapewnić sobie pomoc w organizacji pogrzebu?

Czy warto samodzielnie organizować pogrzeb? Chyba każdy z nas doskonale wie, że lepiej nie podejmować się takiego wyzwania. Znacznie lepiej będzie zapewnić sobie odpowiednią pomoc i to nie tylko ze strony rodziny, ale także odpowiedniej firmy, która pomoże nam zająć się wszystkim w odpowiedni sposób. Specjaliści z zakresu organizacji pogrzebów pomogą nam sprawnie zająć się wszelkimi formalnościami oraz różnymi innymi sprawami, o których w stresującej sytuacji moglibyśmy po prostu zapomnieć. Jeśli zapewnimy sobie wsparcie, wszystko przebiegnie znacznie sprawniej oraz bez zbędnych komplikacji, których każdy z nas woli uniknąć podczas zajmowania się organizacją pogrzebu.


Pogrzeby wyznawców hinduizmu

Pogrzeby wyznawców hinduizmu

Zmarli w Indiach są spalani nad brzegami rzek lub w ich pobliżu, aby resztki zmarłego wyrzucić do jej nurtów. Zmarli, w odświętnym ubraniu, owinięci w cienkie tkaniny, składani są na stosach z drewna i obkładani kwiatami. Tak przygotowany stos podpala się i czeka do momentu, aż uczestnicy ceremonii uznają, że doszło do spalenia. Nie zawsze ma to miejsce, ponieważ stopień kremacji zwłok zależy od zamożności rodziny, ilości i jakości zgromadzonego drewna. Dlatego zdarza się, że nadpalone ciało zawijane jest w nową tkaninę i w takiej postaci wyrzucane do najbliższej rzeki. Zamożnym rodzinom udaje się spalić zwłoki z pomocą łatwopalnych dodatków (nafta, benzyna czy spirytus), więc proces spalenia zwłok w tym przypadku jest daleko posunięty. Wtedy tylko niewielka ilość popiołów zostaje wyrzucona do rzeki.

Wyznawcy hinduizmu uznają za najgodniejsze miejsce pochówku rzekę Ganges, jako miejsce święte. Z tego powodu w tej rzece spoczęło najwięcej szczątków ludzkich ze wszystkich znanych rzek na Ziemi.
Pogrzeby w krajach muzułmańskich

Wyznawcy wszystkich religii islamskich dążą do tego, aby ich zmarli byli pochowani nie później niż 24 godziny po śmierci. Dłuższy pobyt zwłok według wierzeń grozi uwięzieniem duszy zmarłego w jego ciele i poważne kłopoty z dotarciem do raju.

Rzadko wyznawcy islamu wnikają w przyczyny zgonu, gdyż wierzą, że skoro Bóg (Allah) chciał czyjejś śmierci, ludzie nie powinni wnikać w to, jaki sposób śmierci wybrał dla danego zmarłego. Dlatego praktycznie nie są znane w tym kręgu kulturowym sekcje zwłok, które bywają główną przyczyną opóźnień pochówków np. w Europie.

Ze względów na szybką organizację uroczystości pogrzebowych, o miejscu pochówku decyduje miejsce, w których doszło do śmierci ? pogrzeb odbywa się w pobliżu miejsca zgonu. Tylko bogaci muzułmanie praktykują przewożenie zwłok do miast rodzinnych zmarłego i do mogił rodzinnych. Transport zwłok do innych krajów zdarza się wśród wyznawców islamu wyjątkowo rzadko. Ma to miejsce np. w przypadku członków grup rządzących lub rodzin królewskich.

Ciało zmarłego, umyte i ubrane, owija się w tkaninę, bez używania trumien, składa się do grobu ziemnego. Zasypany grób rzadko pokrywa się dodatkowymi ozdobami, poza cienką, kamienną płytą z wyrytym imieniem i nazwiskiem zmarłego. Często pomija się daty urodzenia i śmierci. Niekiedy opisuje się okoliczności śmierci.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrzeb



© 2019 http://gadzetyreklamowe.wroclaw.pl/