O odzieży medycznej i kosmetycznej

któw. Najpopularniejszym wyjściem z tej sytuacji jest inwestycja w używany sprzęt lekarski. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ tak naprawdę kupujemy w ciemno i nie wiemy, czy nasza inwestycja nie okaże się kompletną porażką.

O odzieży medycznej i kosmetycznej

Tanie zaopatrzenie medyczne ? warto?

W związku z tym, że sprzęt lekarski jest nieraz bardzo kosztowny, wiele osób szuka sposobów na to, jak obniżyć cenę takich produktów. Najpopularniejszym wyjściem z tej sytuacji jest inwestycja w używany sprzęt lekarski. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ tak naprawdę kupujemy w ciemno i nie wiemy, czy nasza inwestycja nie okaże się kompletną porażką. Przed zakupem używanego sprzętu na pewno warto sprawdzić jego stan. Korzystniejszą propozycją dla inwestorów szukających oszczędności jest z pewnością wybór internetowych okazji, które są bardzo często umieszczane na stronach internetowych poszczególnych sklepów z zaopatrzeniem medycznym. Takie okazje mogą czasem być naprawdę atrakcyjne dla klienta, więc warto przeglądać tego rodzaju oferty.


Pierwsze rękawiczki

Historia
Pierwsze rękawiczki stosowane w medycynie były wykonane ze skóry lub dzianiny. Na początku XIX wieku zaczęły pojawiać się propozycje stosowania rękawiczek jako środka zapobiegającego zakażeniom wśród chirurgów, położników czy anatomów. Pomysły te ogłaszali m.in. dermatolog Joseph Plenk i położnik Ignaz Semmelweis. W chirurgii, pierwszeństwo w stosowaniu rękawiczek zazwyczaj przyznaje się Williamowi Stewartowi Halstedowi. Zimą 1890 jego sanitariuszka zaczęła używać zamówionych przez Halsteda w Goodyear Rubber Company gumowych rękawiczek. Niedługo później spopularyzowano używanie gumowych rękawiczek w Europie; wśród pierwszych chirurgów stosujących gumowe rękawiczki byli Werner Zoege von Manteuffel i Bernard Koening9

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek

Błędy podczas używania rękawiczek

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.
Alergia
Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://gadzetyreklamowe.wroclaw.pl/