Nasi starsi krewni i opieka nad nimi

szczenie seniora w ośrodkuDomy starców w Polsce mogą się źle kojarzyć, ponieważ dopiero od niedawna coraz więcej rodzin potrzebuje gdzieś umieścić swoją babcię albo dziadka. Tak na prawdę nie można się zniechęcać, ponieważ prawie

Nasi starsi krewni i opieka nad nimi Rodzina często nie może zająć się osobą starszą czy chorą osobą, z tego powodu należy poszukać miejsc typu . Opieka oraz doświadczony personel w większości z nich jest dobra.

Umieszczenie seniora w ośrodku

Domy starców w Polsce mogą się źle kojarzyć, ponieważ dopiero od niedawna coraz więcej rodzin potrzebuje gdzieś umieścić swoją babcię albo dziadka. Tak na prawdę nie można się zniechęcać, ponieważ prawie wszystkie domy starców posiadają bardzo dobre zaplecze medyczne oraz sanitarne. Więc nie ważne w jakim stanie jest nasz sędziwy członek rodziny to zawsze zajmą się nim jak należy.

Co do ogólnej atmosfery to bardzo dużo zależy od nastawienia samego pensjonariusza, ponieważ opiekunki, czy opiekunowie pracujący w takich przybytkach rzadko bywają zgryźliwi czy niemili. Wyżywienie oraz rozkład dnia również mogą się różnić w zależności od ośrodka dlatego zawsze warto odwiedzić ich kilka i zdecydować, który będzie najlepszy.


Duża odpowiedzialność i ciężka praca, czyli opieka nad seniorem

Kiedy samodzielne zajmujemy się starsza osobą to dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, ze to bardzo wymagające zajęcie. Bardzo dużo zależy od stanu zdrowia naszego seniora, jednak w każdym stopniu taka opieka pochłania bardzo dużo czasu i energii. Jeżeli pracujesz zawodowo to prawdopodobnie nie będziesz w stanie zapewnić swojemu krewnemu wystarczająco dużo czasu i uwagi.

Sprawy komplikują się bardziej, kiedy taka starsza osoba ma jakieś problemy zdrowotne. Wtedy poza pilnowaniem i pielęgnacją musimy też pilnować leków oraz w razie potrzeby szybko zareagować i zadzwonić po pomoc. Jest to zdecydowanie zajęcie na cały etat, a nawet dwa.


Wikipedia i historia pielęgniarstwa

W Polsce pierwsze szpitale lokalizowane były przy zakonach. W XI-XII wieku działało tu większość zakonów funkcjonujących w Europie.

W 1609 r. sprowadzono bonifratrów, a w 1651 r. królowa Maria Ludwika doprowadziła do przyjazdu do Krakowa sióstr ze Zgromadzenia Szarytek. Z czasem prowadziły one działalność pielęgniarską prawie we wszystkich szpitalach w mieście. Należy również zaznaczyć, że nie podejmowały one opieki w nocy.

W drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku polskie pielęgniarstwo przeżywało kryzys. Pod wpływem krytyki zaczęto organizować pierwsze szkolenia dla dozorców.

W 1895 r. powstała pierwsza w Polsce szkoła pielęgniarstwa, Lwowska Szkoła Pielęgniarstwa, i funkcjonowała do rozpoczęcia I wojny światowej. Utworzono ją we Lwowie przy Szpitalu Powszechnym. Szkoła do 1937 nie miała pełnych praw, prowadziła głównie kursy tylko dla zakonnic dla potrzeb szpitali a jej status i znaczenie dla rozwoju pielęgniarstwa są do tej pory niejasne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo



© 2019 http://gadzetyreklamowe.wroclaw.pl/