przepływomierze

Wikipedia o sondzie lambda

Sonda lambda ? czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach, umieszczany w układzie wydechowym silnika spalinowego. Pozwala to na precyzyjne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej. Sondy są wykorzystywane w silnikach benzynowych od 1979 roku, coraz większa ilość samochodów i motocykli ma więcej niż jedną sondę lambda, umieszczane są one przed i za katalizatorem. Od roku 1992, aby sprostać wymogom prawnym dotyczącym ograniczenia emisji spalin, sondy stały się standardowym elementem samochodów.

Od około 2000 r.

sonda lambda jest instalowana także w układach z silnikami wysokoprężnymi. Na świecie jest 4 głównych producentów sond lambda: NGK Bosch Denso Delphi Sonda lambda montowana w układzie wydechowym pojazdu ma mierzyć zawartość tlenu w spalinach, która odzwierciedla efektywność spalania mieszanki paliwowej w cylindrach.

Sygnał z sondy lambda trafia do sterownika silnika, który na tej podstawie reguluje skład mieszanki.

Warunkiem poprawnej pracy sondy jest rozgrzanie jej do odpowiedniej temperatury.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_lambda

Czy znajdziemy tani serwis samochodowy?

przepływomierze Często wydaje nam się, że oddanie samochodu do serwisu będzie się wiązać z dużymi kosztami.
W wielu sytuacjach może oczywiście tak być, jednak czasem wszystko będzie przebiegać prosto i komfortowo.
W wielu sytuacjach unikniemy także ogromnych kosztów napraw, a jedyne co trzeba zrobić, by tak mogło być, to znaleźć odpowiedni i niedrogi serwis mechaniczny.
Takich miejsc znajdziemy obecnie wiele, więc nie powinno nam to sprawić zbędnego problemu.
W czasach ogromnej konkurencji warsztaty muszą oferować klientom korzystne ceny, ponieważ jedynie dzięki temu przyciągną ich do siebie i zapewnią sobie regularne wpływy.
Warto więc wziąć to pod uwagę, gdy potrzebujemy naprawy auta.

Czy opłaca się oddać samochód do mechanika?

Naprawa w warsztacie? Z pewnością jest to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z problemami technicznymi dotyczącymi naszych aut.

Czy jednak zawsze możemy być pewni, że taka naprawa przebiegnie tak, jak powinna i nie pojawią się przy tym nieprzewidziane problemy? Oczywiście nie.

Dlatego właśnie powinniśmy zawsze korzystać z renomowanych, sprawdzonych warsztatów, które zagwarantują nam, że wykonana przez nie praca będzie rzetelna oraz bezpieczna dla naszego samochodu.

Jedynie takie miejsca mogą sprawić, że nasz samochód szybko powróci na drogę, więc czasem warto nawet zapłacić więcej za porządny serwis, niż sprawiać sobie dodatkowe problemy..

Widok do druku:

przepływomierze